Takeshi Kovacs #1 - Modyfikowany Węgiel

okładka
Autor: Richard Morgan

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.

To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało...

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Lecz ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

Wydawnictwo: ISA
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2003
Tytuł oryginalny: Takeshi Kovacs: Altered Carbon
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 512
Format: 115x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-88916-91-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus