39 wskazówek #1 - Labirynt kości

patronat gildii
okładka
Autor: Rick Riordan
Tłumaczenie: Grażyna Smosna

Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka Riordana, który jest autorem pierwszego tomu.

39 wskazówek to jednak nie tylko doskonała książkowa przygoda, ale również gra on-line, która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Do zdobycia kubki, portfele, plecaki, przenośne konsole do gier Playstation Vita lub Netbooki oraz nagroda główna – laptop.

Rick Riordan to często nagradzany autor bestsellerowej serii dla młodzieży "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz serii dla dorosłych czytelników "res Navarre". Przez piętnaście lat uczył języka angielskiego i historii w publicznych i prywatnych szkołach średnich w San Francisco, w Kalifornii i Teksasie.

W swej serii książek o Percym Jacksonie stworzył postać dwunastoletniego chłopca z dysleksją, który odkrywa że jest współczesnym synem greckiego boga. Riordan napisał tę powieść dzięki doświadczeniom jakie zdobył ucząc greckiej mitologii oraz dzięki współpracy z uczniami, którzy chcieli uczyć się inaczej.

Książka Złodziej pioruna (The Lighting Thief) zdobyła w 2005 roku tytuł New York Times Notable Book, a prawa do jej ekranizacji zakupiła wytwórnia 20th Century Fox. Kolejny tom serii The Sea of Monsters zdobył tytuł Najlepszej Książki dla Dzieci Child Magazine za rok 2006. Tom następny The Titan's Curse wyniósł całą serię na 1 miejsce w magazynie "New York Times" oraz był Najlepszą Książą 2007 w Amazon.

Obecnie Rick Riordan całkowicie poświęcił się pisaniu książek. Mieszka w San Antonio w stanie Teksas z żoną i dwoma synami.

Wydawnictwo: Initium
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 4/2012
Tytuł oryginalny: 39 Clues: Maze Of Bones
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 232
Format: 125x185 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788362577132
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus