Solomon Kane. Okrutne przygody

okładka
Autor: Robert E. Howard
Tłumaczenie: Tomasz Nowak

Wraz z postacią Conana Cimmeryjczyka Robert E. Howard stworzył coś więcej niż tylko największego bohatera akcji XX wieku. Zapoczątkował również gatunek, który stał się znany jako „magia i mieczˮ. Ale to nie Conan był archetypem awanturnika, jaki wyłonił się z bujnej wyobraźni Howarda.

W tym bogato ilustrowanym tomie znalazły się wszystkie opowieści i wiersze składające się na pasjonującą sagę o surowym i zabójczym purytaninie Solomonie Kanie. Razem tworzą rozbudowaną epopeję przygód i opowieści niezwykłych , która rozciąga się od terenów szesnastowiecznej Anglii, po odległe afrykańskie dżungle, gdzie nie stanęła stopa białego człowieka. Oto wstrząsające historie o mściwych duchach, złaknionych krwi demonach i mrocznej magii pozostającej we władaniu tchnących złem mężczyzn i kobiet. Im wszystkim przeciwstawi się posępny mściciel uzbrojony w fanatyczną wiarę oraz nieujarzmione serce wojownika.

* * *

Twórczość Howarda jest tak energetyczna, że zdaje się wprost iskrzyć.

Stephen King

Uwielbiam te książki. Howard ma styl szorstki, tętniący życiem – to pisarstwo, które mieczem wycina sobie drogę wprost do serca, zaludnione naprawdę ponadczasowymi bohaterami.  Z wielkim zapałem polecam je każdemu miłośnikowi fantasy.

David Gemmell, autor powieści Legenda i White Wolf

 

Zapomnij o Schwarzeneggerze i o filmach. Oto jest czyste pulp fiction z lat trzydziestych XX wieku, zanim polityczna poprawność i rozmaite grupy nacisku zaczęły dyktować nam kierunki w sztuce. Miecze wirują, wnętrzności płyną, a kobiety mdleją.  

Men’s Health”

Wigor, szybkość, żywotność – to elementy, w których sztukę Roberta E. Howarda trudno prześcignąć. No i zawsze pozostaje jeszcze to wściekle galopujące tempo narracji.

Poul Anderson

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 9/2014
Tytuł oryginalny: The Savage Tales of Solomon Kane
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 424
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378185413
Wydanie: I (w tym tłumaczeniu)
Cena z okładki: 44,90 zł


blog comments powered by Disqus