Wołanie kukułki

okładka
Autor: Robert Galbraith

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.

Opinie o książce:

Absorbujący i świetnie skonstruowany kryminał.

"Mirror"

Robert Galbraith napisał niesamowicie wciągającą książkę. Strike jest pociągającym bohaterem, który z pewnością będzie gwiazdą wielu kolejnych powieści.

"The New York Times"

Cholernie dobra książka.

"The Independent"

Galbraith dokonał rzadkiego wyczynu: w zaskakującym kryminale połączył skomplikowanego i fascynującego detektywa z równie dobrze wykreowaną i niezwykłą asystentką.

"Publishers Weekly"

Strike i jego asystentka (…) stworzyli zespół, na którego dalsze przygody czeka się z niecierpliwością...

"The New York Times"

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Miejsce wydania: Wrocław
Wydanie polskie: 12/2013
Tytuł oryginalny: The Cuckoo’s Calling
Rok wydania oryginału: 2013
Liczba stron: 456
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788327150738
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus