Krew Illapa

patronat gildii
okładka
Autor: Robert Kilen

Błyskotliwa powieść sensacyjna pełna intryg i zwrotów akcji.

Krew Illapa – błyskotliwa przygodowo-sensacyjna powieść Roberta Kilena o poszukiwaniach rzeczy najważniejszej. Ale czym jest ta „rzecz najważniejsza”? Skarb, złoto? A może coś innego. Odpowiedź na to pytanie poznajemy, oczywiście, na końcu powieści.

Na polskim rynku wydawniczym takiej powieści nie było. Początki historii opisanej przez Kilena sięgają XVIII wieku. Na zamku Niedzica, należącym wówczas do węgierskiej rodziny Bereviczy, zamieszkali Indianie z potężnego rodu Amaru, w tym następca tronu Inków. Niedzica miała dać im schronienie przed prześladowcami, którzy podążali za nimi z Ameryki Południowej, przez Wenecję do Polski.

Często można przeczytać pochwały na temat różnych książek. Ale takiego prowadzenia akcji, tylu intryg, które czytamy z wypiekami na twarzy i pełnym zaangażowaniem, w polskiej powieści sensacyjno-przygodowej jeszcze nie było. Robert Kilen stworzył współczesną, nowoczesną, pełną akcji, barwną i jedną z najciekawszych książek tego roku.

O Autorze:

Robert Kilen – dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, urodził się w Warszawie w 1970 roku. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak sam mówi, zawsze interesował się muzyką, motoryzacją i historią. Właśnie ta ostatnia pasja skłoniła go do napisania Krwi Illapa, współczesnej powieści przygodowo-sensacyjnej. Robert Kilen związany jest z radiem Wa-wa od początku jego istnienia. Pracował także w TVP2, Atomic TV. Był pierwszym polskim prezenterem MTV. W tej chwili wraz z żoną w telewizji Fokus TV prowadzi codzienny program dla ludzi ciekawych świata „Para daje radę”. W latach 90. był redaktorem w piśmie „Rock'n'Roll”, a także regularnie pisywał do miesięcznika „Brum”. Publikował cotygodniowe felietony w gazetach „Kurier Polski” i „Życie Codzienne”.

Wydawnictwo: Bellona
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 7/2014
Liczba stron: 304
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788311132887
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus