Robert M. Wegner


zdjęcie

Polski pisarz fantasy, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami zamieszczone w zbiorze Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe.

Debiutował w 2002 r. w 19. numerze "Science Fiction" opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Następnie było Ponieważ kocham cię nad życie, Honor górala, I będziesz murem, dwa opowiadania tworzące mikropowieść – Sen przedwiecznych i Przebudzenie; Światło na klindze miecza, Gdybym miała brata oraz Wszystkie dzieci Barbie – wszystkie w SFF&H.

Mieszka i pracuje na Śląsku, gdzie, jak mówi, przeprowadził się za panią swojego życia, która też zjechała tu z innych stron – "I tak spotkaliśmy się mniej więcej pośrodku drogi". Jego debiut książkowy Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe został ciepło przyjęty zarówno przez czytelników, jak i krytyków. W plebiscycie "Fantastyka 2009" portalu Katedra książka zdobyła tytuł "Najlepszej książki polskiej", a opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami otrzymało nagrodę im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

Nagrody:

  • 2010 - Nagroda im. Janusza Zajdla za opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami
  • 2011 - Nagroda Sfinks za opowiadanie Najlepsze jakie można kupićblog comments powered by Disqus