Kosmiczny spust, czyli tajemnica iluminatów

okładka
Autor: Robert Anton Wilson
Okładka: Joanna John
Tłumaczenie: Dariusz Misiuna
Ilustrator: John Thompson

Kosmiczny spust to jedna z najważniejszych książek na temat tego, co się dzieje, gdy odkrywamy, że świat jest inny niż nam się przez całe życie wydawało. To odyseja psychedeliczna po zakamarkach ludzkiej świadomości, tajemnicach kultywowanych przez stowarzyszenia tajemne, niezwykłych odkryciach undergroundowych naukowców oraz sekretach historii XX wieku.

Czym jest rzeczywistość - czymś twardym jak skała czy zmiennym jak wytwory naszego umysłu, czymś z góry zaplanowanym czy całkiem przypadkowym? Kim jesteśmy - pionkami w grze władców tego świata czy nieznanymi bogami kształtującymi los zgodnie ze swoją wolą? Czym jest nasze życie - polem walki różnych sił tajemnych czy kosmicznym żartem?

W Kosmicznym spuście Robert Anton Wilson - autor Oka w piramidzie, Złotego jabłka, Lewiatana oraz Seksu, narkotyków i okultyzmu- bezpardonowo rozbija nasze wyobrażenia o świecie, w którym żyjemy, zabierając nas w fascynującą podróż do kosmicznego wesołego miasteczka wypełnionego podwójnymi agentami, kosmitami, niezrozumiałymi symbolami na jednodolarówce, przekazami z Syriusza, tajemnicami Aleistera Crowleya, planami opuszczenia tej planety oraz paradoksami fizyki kwantowej. Kosmiczny spust to książka-wirus wprowadzająca w odmienny stan świadomości, dzieło będące biblią kontrkultury i skarbnicą wiedzy tajemnej, a przede wszystkim kluczem do świata, w którym nic nie jest prawdziwe, ponieważ wszystko jest możliwe.

Spis treści:

Wstęp Przedmowa

PROLOG: Myślenie o tym, co nie do pomyślenia [PDF]

CZĘŚĆ I: Kontakt z Syriuszem

Drzwi do Niebezpiecznej Kapliczki Czy krasnoludek dał Simontonom naleśniki? Sieć a zabójstwo Kennedyego Wizyta w Millbrooku Królowa przestrzeni Zagadka liczby 23 [PDF] Początek polowania na Heretyków Wielość rzeczywistości Ponowne morderstwo Chrystusa Jim Garrison i Iluminaci Operacja Obciągania Mózgu Potworne tajemnice szalonego Aleistera Crowleya [PDF] Pośmiertny przekaz dyskordiański od Aldousa Huxleya Siatka czy też sieć? Pani z Gwadelupy Wschodzący Syriusz Święty Anioł Stróż Świetliste Istoty, gadające psy, przybysze z kosmosu i inne dziwolągi Gwiezdne nasienie Magia czy technologia? A może jedno i drugie? Ach, ci tajemniczy sufi Przekaz z centrali kosmicznej? Interwencja bogów egipskich i ponowne objawienie Naszej Niebiańskiej Panienki Wizyta w KOM Perspektywy nieśmiertelności Zatrzymanie zegara biologicznego Tajemnicze zjawy i zniknięcia Lekcja karmy Czary Nikola Tesla, świecki szaman Pozostałe sygnały z gwiazd Ślady iluminatów Boski odlot Początek koszmaru Spacer Isztar: wycieczka po piekle Tajemnica Babalon Leary wyłania się z ciemności, Syriusz znowu wschodzi Horus i Uri Geller Proroctwa Człowieka-Ćmy Pieseczki z Syriusza

CZĘŚĆ II: Modele i metafory

Świadectwa z Syriusza ERP i teoremat Bella Wdruki i tunele rzeczywistości [PDF] Prawo oktaw energii Prawo akceleracji

CZĘŚĆ III: Spust

Syriusz wschodzi raz jeszcze Krew bogów? Mroczny towarzysz Via Dolorosa

Posłowie Przypisy

Wydawnictwo: Okultura
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2004
Tytuł oryginalny: Cosmic Trigger I, Final Secret of the Illuminati
Rok wydania oryginału: 1977
Seria wydawnicza: Transgresje
Liczba stron: 288
Format: 147 x 208 mm
Oprawa: Miękka
ISBN: 83-88922-07-6
Wydanie: Pierwsze
Cena z okładki: 33 zł


blog comments powered by Disqus