Neanderthal Parallax #1 - Hominidzi

okładka
Autor: Robert J. Sawyer
Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz

Zapowiedź wydawnicza.

Pierwszy tom wyśmienitej trylogii SF "Neanderthal Parralax", nagrodzony Hugo Award.

W Hominidach mamy okazję przyjrzeć się dwóm odrębnym gatunkom człowieka. Jednym z nich jesteśmy my, a drugim Neandertalczycy z równoległego świata, na którym to oni przetrwali jako dominujący gatunek istot myślących. Neandertalska cywilizacja i nauka stoją na poziomie porównywalnym do naszego, ale tamten świat ma zupełnie inną historię i filozofię.

Neandertalski fizyk Ponter Boddit, podczas eksperymentu z komputerem kwantowym przypadkiem przekracza barierę między wszechświatami i zostaje przeniesiony do naszego świata.

Niemal natychmiast zostaje rozpoznany jako Neandertalczyk. Czuje się obcy w dziwnym dla niego świecie, nie potrafi porozumieć się z otoczeniem, a do tego musi przejść kwarantannę. Na szczęście znajduje kilkoro przyjaciół, w tym specjalistkę w dziedzinie genetyki, Kanadyjkę Mary Vaughan, kobietę, z którą zaczyna go łączyć szczególna więź.

Tymczasem w świecie Pontera, jego partner, Adikor Huld, musi stawić czoło podejrzeniom o morderstwo. Jak ma dowieść własnej niewinności, skoro nie wie, co się stało z jego przyjacielem?

Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Wydanie polskie: 6/2007
Tytuł oryginalny: Neanderthal Parallax: Hominids
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 376
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-89951-80-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus