Lewiatan #3 - Goliat

patronat gildii
okładka
Autor: Scott Westerfeld
Okładka: Keith Thompson
Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Ilustrator: Keith Thompson

W alternatywnej przeszłości w Europie wybuchła wojna. Mocarstwa pod przywództwem Niemiec stworzyły armię potężnych bojowych maszyn. Ich przeciwnikami są angielscy darwiniści i wyhodowane przez nich niezwykłe żywe organizmy. Konflikt się rozwija, a przeciwnicy rywalizują o wpływy w kolejnych państwach, usiłując przeciągnąć je na swoją stronę.

Lewiatan opuścił ogarnięty rewolucją Konstantynopol i skierował się na wschód, by bronić brytyjskich interesów w Azji. Jednak nad Syberią na prośbę cara załoga wykonuje szczególną misję – z centrum zdewastowanego obszaru ratuje niezwykłego naukowca. Nikola Tesla szybko oznajmia, że ma potężną broń zdolną zakończyć Wielką Wojnę. I daje pokaz jej możliwości.

Nie wiedząc, którą stronę konfliktu genialny wynalazca w końcu poprze, Alek, prawowity następca tronu Austro-Wegier, myśli o swych rodakach. Ale musi też nieść brzemię dopiero co odkrytej tajemnicy Deryn Sharp... a w zasadzie dwóch tajemnic. Od jego decyzji zależeć będzie nie tylko bieg historii, ale też przyszłość pięknego uczucia.

Scott Westerfeld (ur.1963) amerykański autor science fiction i fantasy. Na swoim koncie ma pięć powieści SF i kilka serii książek dla młodzieży, z których polski czytelnik zna m.in. powieści Brzydcy, Śliczni i Wyjątkowi. Zanim został autorem poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych, pracował między innymi w fabryce ołowianych żołnierzyków, był redaktorem podręczników, nauczycielem i informatykiem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku zajął się komponowaniem utworów dla tamtejszych teatrów muzycznych.

Za pierwszy tom cyklu – powieść Lewiatan (Rebis 2011) - autor zdobył dwie prestiżowe nagrody: Locus oraz Aurealis dla najlepszej książki fantastycznej dla młodzieży w 2009 roku.

Cykl "Lewiatan" został sprzedany już do 11 krajów.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 4/2012
Tytuł oryginalny: Leviathan: Goliath
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 496
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375105919
Wydanie: I
Cena z okładki: 37,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus