Patrole #2 - Dzienny patrol (wyd. III)

okładka
Autor: Siergiej Łukjanienko
Tłumaczenie: Ewa Skórska

"Moskwa to nowoczesne i kosmopolityczne miejsce. Ostatnio bardzo się zmieniła i powoli staje się podobna do miasta zachodniego. Może to dobrze, może źle, ale ją kocham, ponieważ jest dynamiczna, szybka. Moskwa nigdy nie śpi. Lubię duże miasta" - mówi Łukjanienko. I oczywiście, Moskwa jest głównym bohaterem Nocnego i Dziennego Patrolu, Patrolu Zmroku i Ostatniego Patrolu, zapierającej dech w piersi serii, która wprowadziła Łukjanienkę na arenę międzynarodową. W dużym stopniu złożył się na to film, który odniósł ogromny sukces w USA i Wlk. Brytanii.

Akcja wszystkich czterech Patroli rozgrywa się we współczesnej Moskwie, gdzie trwa tysiącletni rozejm między siłami Ciemności i Światła. Siły Ciemności żyją w świecie Zmroku pełnym wilkołaków, strzyg, wampirów i czarodziejów. Inni posiedli zdolność przemieszczania się między światami, żyją obok nas, kupują w tych samych sklepach. Każda ze stron w ramach Wielkiego Traktatu powołała do życia organa stojące na straży porządku. "Nocny Patrol" obserwuje poczynania sił Ciemności, by działały one zgodnie z traktatem. W ten sam sposób pracuje tytułowy "Dzienny Patrol", pilnujący, aby dobro nie rozprzestrzeniało się na świat. Status quo zostanie utrzymany, póki któraś ze stron nie obejmie znaczącej przewagi lub nie złamie warunków porozumienia.

Łukjanienko okazuje się być pisarzem nie tylko oryginalnym i sugestywnym, ale również niekonwencjonalnym i wszechstronnym , który może nas jeszcze zadziwić.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 7/2008
Tytuł oryginalny: Дневной Дозор
Liczba stron: 360
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7480-100-3
Wydanie: III
Cena z okładki: 29,99 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus