Liz Carlyle #1 - Ryzyko zawodowe

patronat gildii
okładka
Autor: Stella Rimington
Tłumaczenie: Mateusz Kurmanow

Debiutancka powieść byłej szefowej MI5, która doczekała się juz dwóch kontynuacji.

To już nie filmy z Bondem, nie raport o WSI, to prawdziwy wywiad...

'Naszym problemem - co zakomunikowałem w ciągu weekendu wszystkim zespołom - jest to, że przeciwnik może przeniknąć na nasz teren korzystając z "niewidzialnego"'.

"Niewidzialny" to określenie CIA na prawdziwe przekleństwo każdego wywiadu: terrorysta, on czy ona, należący do etnicznej ludności kraju który jest celem ataku. Taki ktoś może przekraczać swobodnie jego granice, podróżować nie wzbudzając podejrzeń, przenikać z łatwością do większości instytucji czy obiektów.

"Niewidzialny" na terenie Wielkiej Brytanii to najgorsza możliwa wiadomość.

Dla Liz Carlyle, oficera wywiadowczego MI5, te wiadomości z MI6 oznaczały początek operacji która stanie się testem jej sił i umiejętności, i zmusi ją do narażenia życia. W miarę napływania nowych informacji staje się jasnym, że zamach terrorystyczny jest nieunikniony.

Kto lub co jest celem? Kim jest i gdzie przebywa "niewidzialny"? W desperackich poszukiwaniach Liz musi polegać na swojej intuicji, umiejętności przewidywania następnego kroku przeciwnika - jedynej nadziei na zapobiegnięcie tragedii. Czy jest gotowa by ponieść ryzyko zawodowe?

W doskonale napisanym i pełnym napięcia debiutanckim thrillerze Stella Rimington zabiera nas w głąb labiryntu Służb Wywiadu.

Do miejsca które zna jak nikt inny...

Wydawnictwo: Red Horse
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 10/2007
Tytuł oryginalny: Liz Carlyle: At Risk
Rok wydania oryginału: 2004
Seria wydawnicza: Tajna StrEFA
Liczba stron: 496
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-60504-40-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 31,49 zł


blog comments powered by Disqus