Gap #5 - Skok w zagładę

patronat gildii
okładka
Autor: Stephen Donaldson
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Twarda jak stal Morna Hyland, cyborg Angus Thermopyle i ocaleni członkowie załogi  statku kosmicznego Fanfara powracają w ostatnim tomie cyklu Stephena R. Donaldsona Skok w zagładę: Dziś zginą wszyscy bogowie. Poprzednie tomy przeprowadziły nas w oszałamiającym tempie przez całą Galaktykę i ten nie jest wyjątkiem.

Morna, jej wyhodowany przez obcych syn Davies, genetyk oraz mechanik Vector Shaheed, kompetentna Mikka  i  jej młody brat Ciro czekają na pokładzie Fanfary. Angus leży nieprzytomny, być może na zawsze pogrążony w stanie stazy.  Ciro pragnie zniszczyć statek, doprowadzony do szaleństwa przez mutageny wstrzyknięte przez Sorus Chateleine.

Min Donner, lojalna dyrektor Wydziału Operacyjnego obserwuje sytuację z pokładu uszkodzonego w walce krążownika Pogromca. Czy Morna jej zaufa? Czy oprogramowanie Angusa wysłucha jej poleceń? Kto z załogi Fanfary przeżył ucieczkę z laboratorium i walki, jakie po niej nastąpiły?

Tymczasem w siedzibie zarządu Kompanii Górniczych niezwykły pojedynek między dyrektorem Wardenem Diosem a Smokiem zmierza ku rozstrzygnięciu, ku Ziemi zaś zbliża się okręt wojenny Amnionu...

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 12/2013
Tytuł oryginalny: The Gap into Ruin: This Day All Gods Die
Rok wydania oryginału: 1996
Liczba stron: 880
Format: 135x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374804080
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł


blog comments powered by Disqus