Colorado Kid

okładka
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Debiut Króla Horroru w kryminale.

Młoda absolwentka szkoły dziennikarskiej, Stephanie McCann zdobywa pierwsze doświadczenia w redakcji lokalnego tygodnika. Dwaj starsi panowie, którzy stanowią cały zespół gazety, podejmują się „szkolenia” dziewczyny. Pokazują jej mniej i bardziej atrakcyjne strony zawodu, przy okazji zaś próbują ocenić jej inteligencję, zdolności i stopień zaangażowania w przygotowywanie materiałów. Historia Colorado Kida służy staruszkom za przykład, pomagający uświadomić dziewczynie, że nie wszystkie sprawy i miejscowe sensacje można wykorzystać medialnie.

Na pustej plaży, o świcie, odnaleziono ciało mężczyzny. Zarówno jego pojawienie się, zagadkowa śmierć i nieustalona tożsamość wzbudzają zainteresowanie, które jednak bardzo szybko wygasa. Policja zamyka sprawę, tylko dziennikarze starają się powiązać fakty w logiczną całość. Identyfikacja zwłok udaje się po roku, a to dopiero początek prób rozwikłania tajemnicy. Im więcej para dziennikarzy dowiaduje się o zmarłym – lub zamordowanym - tym bardziej tracą oni orientację, tym mniej rozumieją.

W powieści słychać echo Sokoła Maltańskiego Dashiella Hammetta i utworów Grahama Greene`a. Twórcy ci, wraz ze Stephenem Kingiem należą do grona nielicznych, którym udaje się opowiedzieć zadziwiającą historię i uchwycić prawdziwą naturę tajemnicy.

Powieść napisana na zamówienie, jako jeden z kryminałów w serii: "The Hard Case Crime", wydawanych w miękkiej oprawie, kojarzących się z  sensacyjnymi pozycjami z lat 40-tych i 50-tych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2005
Tytuł oryginalny: Colorado Kid
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 120
Format: 125x195 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 8374690828
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,90 zł


blog comments powered by Disqus