Ręka mistrza

patronat gildii
okładka
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Ręka mistrza to ujmująca, fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Zaczyna nowe życie na Duma Key, przy zachodnim wybrzeżu Florydy, wyludnionym terenie, częściowo plażowym, częściowo porośniętym, które jest w posiadaniu patronów sztuki, których córki bliźniaczki zaginęły w latach '20 XX wieku. Duma Key to miejsce, gdzie poza sezonowe huragany rujnują życie a potężne prądy wabią zagubione i umęczone dusze.

To właśnie miejsce inspiruje Freemantle'a do malowania fantastycznych zachodów słońca, a dodając surrealne objekty, tchnie on w obrazy powiew świeżości. Lecz wkrótce stają się one prorocze. Jego bolące ramię zaczyna sięgać i widzieć daleko. A obrazy staną się niebezpieczne dla tych, którzy je kupili. Freemantle wie, że jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy jest wykrycie, co stało się z bliźniaczkami - i jaki sekret kryje dziwna, stara kobieta z kluczem.

Opowieść ta mówi o przyjaźni, o więzach między ojcem i córką. O pamięci, prawdzie i sztuce. To także metafora życia i inspiracja pisarza, badanie natury, siły i wpływu fikcji.

Książka miała premierę w USA w styczniu 2008. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 1-szym miejscu listy bestsellerów "New York Times" i utrzymywała na niej aż do kwietnia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2008
Tytuł oryginalny: Duma Key
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 640
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7469-836-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 39 złblog comments powered by Disqus