Miasteczko Salem - wersja ilustrowana

okładka
Autor: Stephen King

W małym, prowincjonalnym miasteczku w Ameryce zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez nieczyste, złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.

1 listopada 2004 w USA ukazało się limitowane, ekskluzywne wydanie książki „Miasteczko Salem”, w nakładzie zaledwie 600 sztuk. 1 listopada 2005 roku nowa edycja powieści ukaże się w wersji ogólnodostępnej, zawierać będzie wszystko to co limitowana, czyli:
- 40 stron usuniętych scen z maszynopisu z roku 1975
- wstęp i posłowie napisane przez Kinga,
- 2 opowiadania powiązane z powieścią: „Dola Jerusalem” i „Ktoś na drodze” (opowiadania ze zbioru „Nocna zmiana”),
- 8 oryginalnych fotografii uznanego fotografika, Jerry`ego Uelsmanna.

W polskiej wersji rozszerzonego wydania zawartość, jak również okładka będą te same, co w amerykańskiej. Opowiadanie „Ktoś na drodze” pojawi się w nowym tłumaczeniu Pauliny Braiter i pod zmienionym tytułem: „Strzemiennego”.

Po raz pierwszy także patronat nad książką Mistrza Grozy obejmują dwa tematyczne portale: www.stephenking.pl oraz www.carpenoctem.pl.

Dola Jerusalem – opowiadanie ze zbioru „Nocna zmiana” (Night Shift, wyd. 1978r., wyd. Prószyński i S-ka 2003r.), akcja opowiadania ma miejsce w tym samym miasteczku, w Salem. Charles Boone odwiedza to miasteczko, z którego znikli wszyscy mieszkańcy...

Strzemiennego - opowiadanie ze zbioru „Nocna zmiana” (wyd. Prószyński i S-ka 2003r.).Gerald Lumley z rodziną w drodze do siostry żony zabłądzili w Salem. Miało to miejsce 2 lata po pożarze, który zaczął się w domu Marstenów i zniszczył miasteczko Salem.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 11/2005
Tytuł oryginalny: Salem's lot: 30 th anniversary edition
Liczba stron: 488
Format: 150 x 230 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 8374692308
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus