Mgła. Szkieletowa załoga (wyd. 2008)

patronat gildii
okładka
Autor: Stephen King

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, wielowątkowych powieści, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dowodzą ponad wszelką wątpliwość, że wybitny powieściopisarz jest również znakomitym twórcą krótkich form literackich. Te doskonale skonstruowane, oparte na zaskakujących pomysłach i oczywiście wspaniale napisane opowiadania dają miłośnikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle samo satysfakcji, co najobszerniejsze z jego powieści.

Trzy opowiadania ze zbioru zostały zekranizowane: Edytor tekstu i Babcia (jako odcinki serialu Tales From The Dark Side) oraz Mgła (kinowy film w reżyserii Franka Darabonta).

Mgła

Po przejściu gwałtownej nawałnicy artysta David Drayton i społeczność niewielkiego miasteczka stają się ofiarami morderczego ataku istot grasujących w nienaturalnej, gęstej mgle. Krążą wieści o eksperymencie zwanym "Projekt Grot Strzały", przeprowadzonym w położonej nieopodal tajnej bazie wojskowej. Wycofując się do miejscowego supermarketu, Drayton i inni, którym udało się ocaleć, muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2008
Tytuł oryginalny: Skeleton Crew
Rok wydania oryginału: 1985
Liczba stron: 464
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7469-672-2
Cena z okładki: 36 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus