Sztorm stulecia

patronat gildii
okładka
Autor: Stephen King

Oryginalny scenariusz Stephena Kinga po raz pierwszy po polsku! Ekskluzywne wydanie, ilustrowane zdjęciami z filmu, ukaże się 11 kwietnia nakładem Prószyński i S-ka.

Little Tall, mała wyspa u wybrzeży stanu Maine, przygotowuje się do nadejścia zimowej burzy, którą meteorologowie zapowiadają jako sztorm stulecia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu na wyspie zjawia się Andre Linoge i morduje jedną z najstarszych jej mieszkanek, Marthę Clarendon. Potem spokojnie zasiada w jej fotelu, trzymając zakrwawioną laskę ze srebrną głową wilka... Po aresztowaniu szaleńca horror nie ustaje – śmierć pochłania kolejne ofiary; więzień steruje nią z celi, odgrywając morderczą pantomimę. Zrezygnuje z krwawej zabawy, jeśli cała społeczność Little Tall zgodzi się na jego propozycję: “Dajcie mi to, czego chcę, a odejdę”. Czego żąda? Czy wyspiarze stawią czoło diabelskiej mocy, która wdarła się w ich życie, odsłaniając ukryte dotąd pod pozorami normalności miejsce wstydliwych sekretów i zła?

Sztorm stulecia miał być powieścią, jednak King ostatecznie zdecydował się na scenariusz, na którego podstawie w 1999 roku stacja ABC zrealizowała miniserial telewizyjny. Film otrzymał Nagrodę Emmy za efekty dźwiękowe i dwie nominacje (za muzykę i wizualne efekty specjalne) oraz kilka innych wyróżnień przyznawanych za produkcje telewizyjne. Uhonorowano go również nagrodą International Horror Guild dla najlepszego filmu telewizyjnego.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2006
Tytuł oryginalny: Storm of the Century
Rok wydania oryginału: 1999
Liczba stron: 360
Oprawa: twarda
ISBN: 8374692677
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 złblog comments powered by Disqus