Malazańska Księga Poległych #4 - Dom Łańcuchów (wyd. II)

patronat gildii
okładka
Autor: Steven Erikson
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Od wydarzeń opisanych w „Bramach Domu Umarłych” minęło kilka lat. Sznur Psów uległ zagładzie. Coltaine, otaczany czcią dowódca malazańskiej Siódmej Armii, nie żyje. Tavore, siostra Ganoesa Parana i przyboczna cesarzowej, przybyła do ostatniej malazańskiej placówki w Siedmiu Miastach. Choć brak jej doświadczenia, musi uczynić z niewielkiej armii, złożonej głównie z rekrutów, sprawną machinę wojenną i poprowadzić ją przeciwko hordom Tornada sha'ik. Jej jedyną nadzieją jest wskrzeszenie zniszczonej wiary garstki weteranów ocalałych z legandarnego marszu Coltaine'a.

Na odległej Raraku, w sercu Świętej Pustyni, czeka jasnowidząca sha'ik ze swą armią buntowników. Jej skłóceni przywódcy - plemienni wodzowie, wielcy magowie, malazański renegat i służący mu czarodziej - toczą zaciekłą walkę o władzę, która w każdej chwili może zniszczyć powstanie od środka.

Tak zaczyna się nowy, wspaniały rozdział „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona - epickiej powieści o wojnie, intrygach, magii i zdradzie, napisanej przez autora uważanego za jednego z najbardziej pomysłowych i interesujących twórców współczesnej fantasy.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2013
Tytuł oryginalny: Malazan Book of the Fallen: House of Chains
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 852
Format: 165x230 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374802819
Cena z okładki: 59 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus