Malazańska Księga Poległych #5 - Przypływy nocy (wyd. II)

patronat gildii
okładka
Autor: Steven Erikson
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne.

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur. W Letherze ma nastąpić od dawna przepowiadany renesans. Przekształci się on z królestwa i zagubionej kolonii Pierwszego Imperium w odrodzone imperium. Dlatego jego mieszkańcy skierowali chciwe spojrzenia na północ, ku bogatym i żyznym ziemiom oraz wybrzeżom Tiste Edur. Wszystko wskazuje na to, że Tiste Edur muszą upaść – albo pod przygniatającym ciężarem złota, albo pod ciosami mieczów. Takie jest przeznaczenie.

Na spotkaniu, na którym miał być podpisany wiekopomny traktat między tymi dwoma sąsiadami, przebudziły się starożytne siły. Albowiem starcie między tymi dwiema cywilizacjami jest jedynie bladym odbiciem znacznie starszej i bardziej pamiętnej walki – konfrontacji, w której sercu leży niezasklepiona jeszcze rana po dawnej zdradzie oraz pragnienie zemsty.

Tiste Edur – rodacy Trulla Sengara – wierzą, że najmroczniejsze pragnienia ducha przynoszą przypływy z południa, przypływy, które nadchodzą w środku nocy.

* * *

Fragment muzyki skomponowanej przez Jake'a Stentiforda, inspirowanej Malazańską Księgą Poległych Stevena Eriksona. Fragment nosi tytuł Przypływy nocy (Midnight Tides), ale wyraża emocje, jakie kompozytor czuł czytając całą serię.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2013
Tytuł oryginalny: Malazan Book of the Fallen: Midnight Tides
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 806
Format: 135x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374802888
Wydanie: II
Cena z okładki: 59 zł


blog comments powered by Disqus