Rzym #1 - Rzym

okładka
Autor: Steven Saylor

Prawdziwym bohaterem tej epickiej sagi dwóch rodów, prowadzącej czytelnika przez tysiąc lat ich historii, jest Rzym – miasto i jego mieszkańcy.

Wplatając historię, legendę i najnowsze odkrycia archeologiczne w porywającą narrację powieści Steven Saylor tchnął nowe życie w dramat pierwszego tysiąclecia Wiecznego Miasta – od czasów Romulusa i Remusa przez całe dzieje jego zadziwiającej drogi do roli stolicy najpotężniejszego imperium, jakie kiedykolwiek istniało na ziemi. Roma przypomina tragedię bohatera i zdrajcy Koriolana, momentzdobycia miasta przez Galów, najazd Hannibala, zacięte zmagania polityczne między patrycjuszami i plebejuszami, a wreszcie agonię i śmierć republiki z chwilą triumfu – i wkrótce potem zabójstwa –Juliusza Cezara.

Świadkami, uczestnikami, a czasem głównymi aktorami dramatu są potomkowie dwóch z najlepszych rodów Rzymu: Potycjuszów i Pinariuszów. Jeden z nich był powiernikiem samego Romulusa. Drugi, niewolnik z urodzenia, ma na koncie uwiedzenie westalki. Inny stał się ludobójcą, a jeszcze innego Juliusz Cezar wyznaczył na swego spadkobiercę. Rolę łącznika między pokoleniami pełni tajemniczy talizman, równie stary jak samo miasto.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 5/2008
Tytuł oryginalny: Roma: The Novel of Ancient Rome
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 608
Format: 155x230 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7510-069-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł


blog comments powered by Disqus