Igrzyska śmierci #1 - Igrzyska śmierci

okładka
Autor: Suzanne Collins

Poruszająca opowieść o fikcyjnym świecie niedalekiej przyszłości,  w którym okrutne władze gotują dla społeczeństwa krwawą rozrywkę emitowaną w dobrze nam znanej telewizji reality.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie...

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu.

Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 5/2009
Tytuł oryginalny: The Hunger Games
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 352
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788372783578
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 złblog comments powered by Disqus