Był sobie raz na zawsze król #3 - Rycerz spod Ciemnej Gwiazdy

okładka
Autor: T.H. White
Tłumaczenie: Jolanta Kozak

Trzeci tom kultowego cyklu fantasy "Był sobie raz na zawsze król", serii dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pięcioksiąg T.H. White'a nawiązuje swym tytułem do najsłynniejszego w piśmiennictwie angielskim literackiego opracowania legend o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu, czyli do Sir Thomasa Malory'ego Morte D'Arthur (1485).

Król Artur, pod nieobecność Merlina, realizuje swój wielki plan założenia rycerskiego bractwa Rycerzy Okrągłego Stołu i z jego pomocą wprowadzenia pokoju w królestwie i na całym świecie. W zamku Camelot pojawiają się wspaniali rycerze, jednak wcale nie są tak bez skazy, jak by nam się wydawało. Kłotniom i swarom nie ma końca, a przodują w nich przede wszystkim synowie królowej Morgause oraz nieślubny syn Artura - Mordred.

Na dworze pojawia się niezwyciężony sir Lancelot, a dzieje miłosnego trójkąta Artur - Ginewra - Lancelot przesądzą los wielu rycerskich żywotów. I los bractwa.

Artur, w poszukiwaniu zajęcia dla swych rycerzy, wysyła ich z misją odnalezienia świętego Graala. Kto dostąpi zaszczytu jego odnalezienia? Spróbuje wielu, uda się nielicznym...

Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Wydanie polskie: 8/2008
Tytuł oryginalny: Once and Future King: The Ill-made Knight
Rok wydania oryginału: 1940
Liczba stron: 368
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7590-003-3
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus