Marchia Cienia #4 - Serce Cienia

okładka
Autor: Tad Williams
Tłumaczenie: Paweł Kruk

Serce Cienia to ostatni tom pasjonującego cyklu znakomitego autora fantasy zatytułowanego "Marchia Cienia".

Tysiące lat temu, po Wojnie Bogów, pod Zamkiem Marchii Południowej została uśpiona ogromna, złowroga moc. Szalony autarcha Sulepis pragnie ją obudzić i poddać swej władzy. W tym celu ma wykorzystać Olina, króla Marchii Południowej i ojca Barricka i Briony. Rozdzielone bliźnięta wróciły do ojczyzny, każde z nich z bagażem trudnych doświadczeń i nowym celem: Briony dąży do odbicia ojcowskiego tronu zagarniętego przez uzurpatora, Barrick zaś, obdarzony tajemniczym darem Qarów, staje u ich boku.

W obliczu potężnej i straszliwej siły dotychczasowy porządek ulega zburzeniu, zacierają się granice, nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Wydarzenia nieuchronnie zmierzają ku apokalipsie...

Tad Williams (ur. 1957) jest człowiekiem o niemal renesansowej osobowości, okrzyknięto go też największym talentem w fantasy od czasów Tolkiena. REBIS opublikował jego trylogię "Pamięć, Smutek i Cierń" oraz drugi cykl "Inny Świat". Polski czytelnik zna także inne jego powieści: Czas KalibanaDziecko z miasta przeszłościPieśń Łowcy.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 10/2011
Tytuł oryginalny: Shadowmarch: Shadowheart
Rok wydania oryginału: 2010
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375105100
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus