Pamięć, Smutek, Cierń #1 - Smoczy Tron

okładka
Autor: Tad Williams
Tłumaczenie: Paweł Kruk

Ciemne moce wkraczają do spokojnej krainy Osten Ard. Nadciągające niebezpieczeństwo przeczuwa jedynie nieliczna grupka osób, zwana Ligą Pergaminu. Giermek Simon, przypadkowo złączony z Ligą, staje się przewodnikiem w poszukiwaniu zaginionych mieczy, w wędrówce, która obfituje w spotkania z wrogami pochodzącymi z najbardziej koszmarnych mitów.

*  *  *

„Smoki i magiczne miecze, czarnoksiężnicy, młody bohater dojrzewający w zmaganiach z siłami zła, piękne księżniczki, przerażające stwory, atmosfera tajemniczości… to wszystko gwarantuje wielką powieść fantasy porównywalną jedynie z Władcą Pierścieni Tolkiena”

„The Cincinnati Post”

„Smoczy tron to Wojna i pokój, tyle że w świecie fantazji”

„Locus”

"Jedno z najdoskonalszych dzieł z gatunku high fantasy... Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika książek Tolkiena"

Sfsite.com

Tad Williams (ur. 1957) to człowiek o niemal renesansowej osobowości. Prowadził audycje w radiu i telewizji, ilustrował książki oraz komponował muzykę. Światową sławę przyniósł mu wydany w 1988 roku pierwszy tom cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń". Tada Williamsa okrzyknięto największym talentem w fantasy od czasu Tolkiena. Dotychczas książki Williamsa przełożono na kilkadziesiąt języków. Rebis opublikował zarówno trylogię "Pamięć, Smutek i Cierń", cykl - "Inny Świat" oraz cykl "Marchia Cienia". W 2007 roku autor gościł w Polsce. Ostatnio ukazała się też jego książka Smoki ze zwyczajnej farmy.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 8/2010
Tytuł oryginalny: Memory, Sorrow and Thorn: The Dragonbone Chair
Rok wydania oryginału: 1988
Liczba stron: 816
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-553-7
Wydanie: IV
Cena z okładki: 55,90 zł


blog comments powered by Disqus