Taylor Laini

Autor: Girwan

zdjęcie

LAINI TAYLOR, finalistka  National Book Award 2009,  pisze książki  dla młodzieży, ale jak sama mówi, mogą je czytać i dorośli.

 
Światową popularność zapewniła jej w 2011 roku Córka dymu i kości, pierwsza część pięknego i mrocznego cyklu. Powieść została wydana w USA w 250 000 egzemplarzy. Prawa do tłumaczenia kupili wydawcy w 20 krajach. Zdobyła tytuł książki miesiąca Amazonuwe wrześniu 2011. Została jedną z 10. Najlepszych Książek Roku 2011 w Amazonie jako jedyna powieść młodzieżowa. Najważniejsze branżowe pismo wydawców „Publishers Weekly” uznało ją również za jedną z Najlepszych Książek 2011. Ukoronowaniem zaszczytnych wyróżnień stał się tytuł Notable (wybitna, znamienita) Book of 2011 przyznany przez „New York Timesa”, który napisał: „zapierająca dech w piersiach fantastyczna opowieść o przeznaczeniu, nadziei i poszukiwaniu prawdy o sobie”.
 
Laini Taylor czerpiąc z mitologii i własnej oszałamiającej wyobraźni, tworzy w powieści olśniewający kolaż, gdzie świat rzeczywisty i magiczny współistnieją na równych prawach i się przenikają. Autorka zadaje pytania bliskie nam wszystkim, bo kto z nas nie czuł się inny, obcy, zagubiony, samotny – jak Karou w świecie ludzi?blog comments powered by Disqus