Vanessa "Michael" Munroe #1 - Informacjonistka

Autor: Taylor Stevens
Tłumaczenie: Jan Pyka

Zawrotne tempo, przemoc nieustannie tląca się w sercu Afryki – oto Informacjonistka – thriller z bohaterką, jakiej dotąd nie spotkaliście.

Vanessa Munroe ma dość nietypowe zajęcie: handluje informacjami – drogimi informacjami. Wśród jej klientów są korporacje, przywódcy państw i osoby prywatne. Pewien teksański miliarder wynajmuje ją, by odnalazła jego córkę, która zaginęła kilka lat wcześniej w Afryce. Zaintrygowana zagadką zaginięcia dziewczyny Munroe wraca do krainy swego dzieciństwa, gdzie szybko odkrywa, że została zdradzona, odcięta od cywilizacji i pozostawiona na pewną śmierć. Żeby wydostać się z dżungli i uciec przed prześladującymi ją demonami, musi stawić czoło przeszłości, o której od dawna próbowała zapomnieć.

Autorka stworzyła wyjątkową postać – niezwykle inteligentnej, przenikliwej, silnej, ale i kruchej, walczącej o swoje miejsce w świecie pięknej kobiety – która będzie główną bohaterką także jej następnych powieści.

*  *  *

"Nie można oprzeć się wrażeniu, że gdyby Munroe i Salander, te samotne wilczyce, kiedykolwiek miały okazję się spotkać, mogłyby odkryć, że są z tego samego stada..."

"Los Angeles Times"

Taylor Stevens urodziła i wychowywała się w sekcie religijnej Dzieci Boga, zerwała z nią i wybrała własną drogę. Po wielu podróżach ostatecznie osiadła w Dallas, gdzie mieszka z dwiema córkami.

Informacjonistka jest jej debiutem literackim. Prawa do jej wydania sprzedano do 11 krajów.

"Absolutnie zniewalający debiut, z zapadającą w pamięć bohaterką, która mogłaby stanąć w szranki z Lisbeth Salander, postacią stworzoną przez Stiega Larssona – i wywalczyć sobie zwycięstwo. Jeden z najlepszych thrillerów napisanych w ostatnim roku!"

Tess Gerritsen

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 4/2012
Liczba stron: 316
Format: 135x215 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375105056
Wydanie: I
Cena z okładki: 33,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus