Adam

patronat gildii
okładka
Autor: Ted Dekker
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz

Daniel Clark, specjalista od portretów psychologicznych zatrudniony w FBI, podąża tropem zabójcy znanego jako Ewa. Nie ustaje w wysiłkach, by odnaleźć mordercę szesnastu młodych kobiet. Wnika w umysł psychopaty i dogłębnie analizuje chore, religijne podłoże zabójstw. Nie wie, że to on będzie następną ofiarą Ewy. Pierwszym Adamem. Po szesnastu beznadziejnych miesiącach śledztwo przybiera dramatyczny obrót, a Daniel zostaje postrzelony.

Przywrócony do życia po dwudziestu minutach śmierci klinicznej, nie może dojść do siebie. Wie, że widział twarz mordercy, ale obraz jest zamazany. Nawet desperackie, niebezpieczne próby ponownego przeżycia własnej śmierci nie naprowadzają go na trop zabójcy.

Wtedy Ewa atakuje znowu, tym razem wybierając cel bliski jego sercu. A obsesja Daniela przeradza się w walkę o życie, zachowanie równowagi psychicznej... i duszę.

*  *  *

„Poruszająca, skłaniająca do refleksji opowieść, która łamie schematy, poszerza horyzonty i pobudza wyobraźnię”.

Booklist

„Dekker ubiera charakterystyczną dla niego głęboką analizę dobra i zła w szaty prawdziwego thrillera, który może jeszcze bardziej powiększyć jego i tak pokaźne grono czytelników”.

Amazon.com

„Dekker zdziera cywilizacji maskę skrywającą mrok duszy, ukazując rzeczywiste motywy i intencje ludzkiego serca. Jest to trudna książka w lekturze, zdecydowanie nie dla osób o słabych nerwach. Odmalowuje grozę grzechu i głębokie znaczenie ofiary tak, jak nie mogłaby – nie potrafiłaby tego dokonać żadna inna powieść”.

Author’s Choice Reviews

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2009
Tytuł oryginalny: Adam
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 328
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-89325-08-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus