Dysk (wyd. 2011)

okładka
Autor: Terry Pratchett
Tłumaczenie: Jarosław Kotarski

Prace ziemne odsłoniły szkielet plezjozaura z napisem "Skończyć z próbami nuklearnymi". Dyrektor budowy Kin Arad nie jest zaskoczona - ma dwieście dziesięć lat i zaczynała karierę w Kompanii, kładąc warstwy geologiczne na nowo budowanych planetach. Na swoim koncie ma też uformowanie łańcucha górskiego w kształcie własnych inicjałów.

Gdy jednak dowiedziała się o istnieniu - wbrew prawom galaktycznym - płaskiej planety, nawet ją to zaintrygowało. A był to dopiero początek...

W książce pojawiają się zalążki pomysłów, które pisarz tak świetnie rozwinął później w cyklu "Świat Dysku".

Terry Pratchett (ur. 1948) to wielokrotnie nagradzany autor fantasy, science fiction i literatury młodzieżowej. W latach 90. był najlepiej się sprzedającym autorem w Wielkiej Brytanii. Do lutego 2007 roku sprzedał na całym świecie ok. 50 milionów książek, które zostały przetłumaczone na 33 języki.

W 1998 roku Terry Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego "za zasługi dla literatury", a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki.

Najbardziej znane są jego cykl "Świat Dysku", wydane przez Rebis Księgi nomów, Opowieść o Johnnym Maxwellu oraz Dywan. Rebis wydał też Nację - pierwszą od wielu lat książkę spoza cyklu "Świat Dysku".

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2011
Liczba stron: 220
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375106879
Cena z okładki: 27,90 zł


blog comments powered by Disqus