Złudzenie

patronat gildii
okładka
Autor: Thomas Erikson
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Klasyczny kryminał pokazany z niecodziennej perspektywy.

W ciągu jednego tygodnia w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch biznesmenów. Zanim z zimną krwią publicznie wykonano na nich wyrok, obaj byli szantażowani. Zabójca zdaje się nie popełniać żadnych błędów.

Behawiorysta Alex King, początkowo wezwany przez policję w roli świadka, szybko wplątuje się w wydarzenia związane ze śledztwem. Do spółki z komisarzem Gabrielem Hellmarkiem oraz panią inspektor Niną Mander, próbuje rozwikłać tę niezwykłą zagadkę. Wszystko wskazuje bowiem na to, że policja ma do czynienia z zupełnie nowym graczem w sztokholmskim świecie przestępczym.

Równocześnie dziennikarz Fredrik Hallmark, brat Gabriela, zmaga się ze zleceniem, które coraz bardziej wymyka mu się spod kontroli. Jego anonimowy zleceniodawca nie przebiera w środkach, chcąc wymusić na nim dokończenie dzieła. Sytuacja staje się bardzo napięta. Mając przed oczami zbliżający się termin wykonania zlecenia, Fredrik rozpoczyna ryzykowną walkę o życie swoje i swojej rodziny.

Thomas Erikson - behawiorysta, trener, specjalista w zakresie coachingu liderów. Mieszka pod Sztokholmem z partnerką życiową oraz piątką dzieci. Złudzenie to jego debiutancka powieść.

Fragmenty książki:

Wydawnictwo: Rea
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 10/2012
Tytuł oryginalny: Bländverk
Liczba stron: 576
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7544-439-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus