Obiekt R/W0036

okładka
Autor: Tomasz Bukowski

Połączenie powieści o Bazyliszku z etosem Powstania Warszawskiego tworzy nową legendę na nowe tysiąclecie.

W ogarniętej walkami powstańczej Warszawie budzi się pradawne zło. Początkowo obie strony konfliktu zajęte walką nie zwracają uwagi na nowego przeciwnika, przemierzającego warszawskie kanały i mordującego ludzi nie zważającego na narodowość, rasę czy przekonania polityczne.

Klęska Polaków na Woli zmusza dowództwo Powstania do ewakuacji mieszkańców Starego Miasta. Jedna z dróg ewakuacyjnych ma prowadzić kanałami na Nowy Świat. Zanim to nastąpi, specjalna grupa stworzona przez pułkownika "Montera" musi zlikwidować terror szalejący pod powierzchnią płonącego miasta. Jednocześnie liczba niemieckich ofiar mitycznego gada wzrasta do niepokojących rozmiarów. Z Berlina przybywa na pomoc specjalna jednostka naukowców z Instytutu SS "Dziedzictwo".

Czy obie grupy połączą swoje siły w obliczu wspólnego wroga rodzaju ludzkiego? Czy też może wzajemna nienawiść unicestwi je, zanim dowiedzą się czym naprawdę jest Warszawski Bazyliszek.

*  *  *

Militarny horror. Doskonałe opisy bezpardonowych, walk i groza mitycznej bestii. To połączenie Szeregowca Ryana z Obcym. Brawurowo napisana powieść, w której autor świetnie połączył znaną, warszawską legendę o bazyliszku z historycznymi, heroicznymi wydarzeniami, które same zasługują na miano legendy.

Konrad Sosiński, Wargamer

Wydawnictwo: SOL
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2009
Seria wydawnicza: War Book
Liczba stron: 314
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788392916246
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 zł


blog comments powered by Disqus