Niech żyje Polska. Hura! #2 - Niech żyje Polska. Hura!, tom 2 (pocket)

okładka
Autor: Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Urbanowicz, Łukasz M. Wiśniewski, Rafał A. Ziemkiewicz

Prawda okazuje się wyśnionym koszmarem, a wyobrażenie jest autentykiem. Warto podjąć wyzwanie i dać się porwać autorom!

Niech żyje Polska. Hura! po raz drugi otwiera bramy do światów, gdzie groza przeplata się z humorem, a halucynacyjne wizje są łudząco realne.
Wyobraźnie autorów kreują nie tylko nietuzinkowe rozwiązania fabularne, ale też bohaterów, o których trudno zapomnieć. Przykład? Na pewno niejednego wprawi w zadumę złodziej stłuczonych kawałków luster, szara postać próbująca zbudować od podstaw własną osobowość, którą zatraciła. Ktoś inny postanowi przyjrzeć się bliżej przemykającemu przez karty tomu szewcowi z innej planety... Jak na porządną antologię fantastyki przystało, nie zabraknie też bohaterów spoza realnego świata, a ci niekoniecznie przybywają w pokojowych zamiarach... Jest jeszcze coś. Pewnie nie raz byliście sami w pustym pokoju. I co? Nic się nie działo? Żadnych szmerów czy cieni przemykających za plecami? W TYM pokoju dzieje się dużo, zwłaszcza, że w JEGO ścianach mieszkają potwory. Po przeczytaniu tego opowiadania ciemność już nie będzie taka sama, a wasz pokój nabierze innego wymiaru.

Antologia stanowi ukonorowanie 25-lecia istnienia nieformalnej grupy literackiej Klub Tfurcuf. Wszystkie teksty łączy tematyka, miejsce akcji - fabuła rozgrywa się w Polsce i wszystkie powstały specjalnie na potrzeby niniejszej antologii.

Zbiór zawiera:
Andrzej Pilipiuk Bunt szewców
Artur Szrejter Shamballach
Tomasz Bochiński Cudowny wynalazek pana Bella
Katarzyna Urbanowicz Utulić zło
Piotr Schmidtke Prawa Ręka Marzenia
Krzysztof Kochański Centuriańskie bomby
Joanna Kułakowska Goście z pokoju obok
Jerzy Rzymowski Lustro dla niewidzialnego człowieka
Łukasz M. Wiśniewski Poganiacz Osłów
Jacek Piekara Jak ja was [...] nienawidzę
Rafał Ziemkiewicz - Posłowie

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 8/2009
Seria wydawnicza: Fabryka do kieszeni
Liczba stron: 368
Format: 110x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7574-185-8
Wydanie: II
Cena z okładki: 9,99 zł


blog comments powered by Disqus