Przeraźliwość

okładka
Autor: Tonio Mordka
Okładka: Marek Turek
Ilustrator: Marek Turek

Dziesięć opowiadań z uniwersum Tonia Mordki.

Surrealizm, groteska, czarny humor...

A wszystko to ozdobione wyjątkowymi ilustracjami znanego rysownika Marka Turka.

"Nadjechał wóz policyjny jazgocząc jak rozhisteryzowane dziecko. Policjanci wypełzli z niego niczym robaki z zepsutej gruszki, trzymając w wyciągniętych do przodu rękach pistolety o niemiłym wyglądzie".

"Bohater umarł po dwudziestotrzyminutowej agonii. Potem następowała scena zemsty roweru na złodzieju. Rower, dowiedziawszy się o śmierci swojego pana, odpłacił złodziejowi pięknym za nadobne. Ogłuszył go ciosem kierownicy w ucho, jednocześnie zręcznie podstawił pedał. Gdy człowiek zwalił się na ziemię, rower założył mu stryczek z łańcucha. Wystarczyło przełożyć przerzutkę na zębatkę nr 6 — i już było po sprawie. Trochę się jeszcze rzucał, ale koniec nadszedł szybko".

"Wóz runął naprzód jak kaczka, której nasypano soli na ogon. Dzięki potężnym dopalaczom Agent 2000 bez trudu dogonili czarny samochód. Kierowca dopiero wtedy się zorientował, że jest ścigany, kiedy oni niemal dotykali jego zderzaka. Docisnął więc i odskoczył na kilkanaście metrów. Nic innego nie mogło bardziej uradować Chapskiego, który uwielbiał pościgi, bo w ich trakcie nieraz udawało mu się kogoś „przypadkiem” przejechać. Tymczasem Klągwa, nic sobie nie robiąc z prędkości, otworzył okienko w dachu (fachowo nazywane szyberdachem) i wysunął się przez nie z karabinkiem półautomatycznym w jednej i skrzydełkiem w panierce w drugiej ręce. Prawie nie celując trafił w tylną szybę umykającego samochodu, a ta rozprysnęła się na drobniuteńkie kryształki".

Spis treści

  1. Rozsadzanie 
  2. Maraton filmowy 
  3. Robaczywy umysł, robaczywe serce 
  4. Praca dla brata 
  5. Przeraźliwość 
  6. Zniknięcie białego księcia 
  7. Miłość i rowersi 
  8. Świerszcze 
  9. Głowa na karku 
  10. Chłopaki z miasta nie płaczą 
Wydanie polskie: 10/2012
Liczba stron: 111
Format: pdf, epub, mobi
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus