Recenzja - "Lekarz domowy"

Autor: Cierzy

Ten poradnik medyczny powinien stać obok encyklopedii w każdym domu, w którym dba się o zdrowie i higienę. Podtytuł książki brzmi: "Pierwszy praktyczny przewodnik do rozpoznawania objawów i stanów zagrożenia zdrowia." Naprawdę warto zastanowić się nad nabyciem tej pozycji. Może dzięki jej lekturze odkryjesz chorobę, zanim będzie za późno? Przecież dziś nie bardzo lubimy chodzić do lekarza, lecząc "drobne przypadłości" domowymi sposobami. Może więc warto czynić to świadomie...

Kiedy można jeszcze bezpiecznie siedzieć w domu? Kiedy wzywać lekarza? A kiedy jechać od razu do szpitala? Śledząc czytelne i zrozumiałe diagramy będziemy mogli postawić odpowiednią diagnozę. Redaktor pozycji, dr Tony Smith, zapewnia, że "informacje o domowych sposobach leczenia opracowane zostały pod nadzorem lekarskim, sprawdzone na pacjentach w warunkach rzeczywistych, zrecenzowane przez czołowe autorytety medyczne." Ale uwaga, po przeczytaniu tej książki nie staniecie się automatycznie lekarzami! W wątpliwych sytuacjach zawsze należy polegać na doświadczeniu fachowców.

Właściwa część książki obejmuje takie działy jak dzieci, specyficzne dolegliwości mężczyzn i kobiet. Poza tym znajdziemy w niej informacje o budowie człowieka (od noworodka do dorosłego człowieka), zasady postępowania z chorymi, udzielania pierwszej pomocy oraz zapobiegania chorobom.

Lekarz domowy

Autor: Tony Smith
Tłumaczenie: Barbara Kocowska, Jacek Sikora
Wydawnictwo: Świat Książki
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1994
Liczba stron: 319
Oprawa: twarda


blog comments powered by Disqus