Trudi Canavan

Ur.: 23 października 1969 , Melbourne / Australia
zdjęcie

Trudi Canavan (ur. 1969) mieszka w Melbourne, w Australii. Jest ilustratorką i projektantką, pracuje między innymi jako szefowa działu graficznego Aurealis - australijskiego czasopisma poświęconego fantasy i science fiction. Jej pierwsza opublikowana historia, "Whispers of the Mist Children", otrzymała w 1999 roku nagrodę Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Od czasu wydania bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga (The Black Magician Trilogy) jest jednym z najpoczytniejszych autorów w Wielkiej Brytanii, Australii i w USA.

Pierwsza część trylogi pt. "The Magician's Guild" ("Gildia Magów"), która ukazała się w 2001 roku, zapewniła autorce rozgłos, część druga pt. "The Novice" ("Nowicjuszka"), została nominowana do nagrody Aurealis dla najlepszej powieści fantasy. Ostatnia część trylogii pt. "High Lord" ("Wielki Mistrz") ukazała się w 2003 roku i nominowana była do najważniejszej australijskiej nagrody w dziedzinie fantastyki - nagrody Ditmar, w kategorii Najlepsza Powieść. Wszystkie te trzy książki otwierały listy bestsellerów SF. Cała Trylogia Czarnego Maga została uznana przez Nielsen BookScan za najbardziej udany debiut serii fantasy od ostatnich 10 lat.

Kolejna trylogia autorstwa Trudi Canavan pt. "Age of the Five" została również dobrze przyjęta przez czytelników. Tom pierwszy pt. "Priestess of the White" dotarł do 3 miejsca listy bestsellerów magazynu Sunday Times i utrzymał się na top 10

przez kolejnych 6 tygodni. W 2006 roku Trudi Canavan podpisała siedmiocyfrowy kontrakt z wydawnictwem Orbit na napisanie prequelu i sequelu do Trylogii Czarnego Maga.

"The Black Magician Trilogy" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród czytelników i wydawców na całym świecie. Do tej pory prawa do tłumaczenia sprzedano do 14 krajów. W samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy pierwszej części Trylogii Czarnego Maga.

W Polsce, pierwszy tom trylogii pojawi się w księgarniach 19 października, kolejne będą wydawane w półrocznych odstępach.
blog comments powered by Disqus