Rycerze Sycylii #2 - Dzicy wojownicy

patronat gildii
okładka
Autor: Viviane Moore
Tłumaczenie: Justyna Sozańska

Kwiecień 1156.

W nadmorskim miasteczku Barfleur dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są dzieci. Na ich ciałach zabójca wycina nożem litery „VRS".

Tymczasem Hugo z Tarsu i jego podopieczny Tankred - znani już czytelnikom z Ludzi wiatru - wypływają na Sycylię. Tankred ma tam odkryć tajemnicę swojego pochodzenia. W skład załogi normańskiego okrętu wchodzą głównie mężczyźni z Barfleur, jest też jednak kilka osób spoza miasteczka. Jedyna kobieta na statku to piękna Eleonora z Fierville, która w Palermo ma poślubić hrabiego de Marsico. Okręt chroniony jest przez osławionych „dzikich wojowników", którzy nadzorują przewożenie skarbu - darów dla króla Sycylii, Wilhelma I.

Podróż statkiem okazuje się wyprawą długą i ryzykowną. Poza burzami, atakami piratów i innymi niebezpieczeństwami, bohaterów czeka konfrontacja z tajemniczym mordercą z Barfleur. Okazuje się bowiem, że i on płynie tym statkiem.

Czy dzięki przenikliwości Hugona i sprytowi Tankreda uda się zatrzymać zbrodniarza, zanim kolejne dzieci padną jego ofiarą?

*  *  *

Ludzie wiatru to sprawnie napisany, wciągający i zdecydowanie za krótki (ledwo ponad trzysta stron, które połknęłam w dwa dni) kryminał historyczny, który zachęca do sięgnięcia po kolejne części, by znaleźć odpowiedzi na pytania, kim są Tankred i Hugo z Tarsu, jaka jest ich misja i jaką kolejną zagadkę przedstawi Viviane Moore.

zasadniczoofantastyce.blox.pl

Ludzi wiatru polecam szczególnie wielbicielom powieści historycznych oraz miłośnikom wszelkiego rodzaju intryg kryminalnych, chociaż innym też pewnie się spodoba, ze względu na to, że książka ta należy do lektur lekkich, łatwych i przyjemnych i czyta się ją niezwykle szybko.

students.pl

Autorka sprawnie i jednocześnie bez zbędnych popisów erudycyjnych wprowadziła nas w klimat dwunastowiecznej Normandii.

książki.wp.pl

Niekwestionowana mistrzyni historycznego kryminału tworzy bohaterów coraz bardziej nietypowych i interesujących.

„Epoque"

Wydawnictwo: W.A.B.
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2010
Tytuł oryginalny: Les guerriers fauves
Liczba stron: 320
Format: 145x205 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 978-83-7414-829-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus