Wojny prowokują nieudacznicy

patronat gildii
okładka
Autor: Wadim Panow
Tłumaczenie: Rafał Dębski

Są rzeczy w Moskwie, o których nie śniło się nawet KGB

Najstarsi weterani moskiewskiego wydziału kryminalnego nie pamiętają, kiedy stołeczne wiadomości aż tak przypominały raport z wojny. Zestrzelone śmigłowce. Krwawe ataki na gmachy użyteczności publicznej. Niewiarygodnie zuchwały gang w czerwonych bandanach. Wreszcie szalony Wiwisektor, szatańsko metodyczny i okrutny.

Ślady nie wskazują ani na mafię, ani na terrorystów. Wiodą do miasta w mieście. Drugiej Moskwy, ukrytej przed oczami zwykłych moskiwczan za murami czarów ochronnych, rzuconych przez jej mieszkańców - czarnoksiężników i wiedźmy. Tym tropem podążyć musi major Korniłow, funkcjonariusz o reputacji śledczego, który nie zaznał porażki.

Tysiące lat ludzkość rozpaczliwie walczyła o prawo panowania na Ziemi. Tysiące lat zwykli wojownicy i bohaterowie, inkwizytorzy i kapłani ogniem i mieczem eksterminowali nieludzi: wiedźmy, wilkołaki, krasnoludy... Wydawało się, że ludzie odnieśli zwycięstwo.

Prawdę o dawnych zmaganiach zastąpiły pokryte patyną mity i zwyczajne bajki. Pamięć o nich sczezła wraz z ostatnim bohaterem. Niestety, historia nie zna pojęcia zwycięstwa definitywnego.

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 10/2008
Tytuł oryginalny: войны начинают неудачники
Seria wydawnicza: Obca Krew
Liczba stron: 512
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7574-033-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 30,00 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus