Wawrzyniec Podrzucki


zdjęcie

Urodzony w 1962 r. w Gliwicach, żonaty. Z wykształcenia biolog, z natury artysta i romantyk. Zodiakalny Baran, co pomimo jego nader sceptycznego stosunku do astrologii i podobnych jej dziedzin, zadziwiająco często się potwierdza.

Po studiach na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie rozpoczął pracę naukową, zajmując się początkowo zagadnieniami biologicznej ochrony roślin w ISK w Skierniewicach, później badaniami nad molekularnym podłożem nowotworów w Centrum Onkologii w Gliwicach, a następnie przez sześć lat mechanizmami regulującymi funkcjonowanie genetycznej maszynerii komórkowej w Instytucie Wistara w Filadelfii, publikując wyniki swoich badań głównie w „Journal of Virology”. W 1999 r. obronił pracę doktorską na temat ekspresji genów wirusa HSV-1. Następnie przez cztery lata prowadził prace badawcze w Instytucie Transplantologii AM w Warszawie.

Zainteresowania nie ograniczają się do profesjonalnych (biologia molekularna i genetyka), obejmując m.in. fotografię, grafikę komputerową, akwarystykę, nowe i alternatywne nurty w nauce, oraz, co nie powinno dziwić, literaturę SF w klasycznej postaci. Jego literaccy mistrzowie to przede wszystkim Lem, Strugaccy, i Cortazar. Lubi włóczenie się po chaszczach z aparatem fotograficznym, grę Starcraft (w umiarkowanych ilościach), i święty spokój. Nie przepada natomiast za telewizją, polityką, i jazdą w zatłoczonym autobusie.


Bibliografia:blog comments powered by Disqus