Ethan Gage #4 - Berberyjscy piraci

okładka
Autor: William Dietrich
Tłumaczenie: Andrzej W. Sawicki

Oszałamiająca i pełna akcji książka Williama Dietricha Berberyjscy piraci wzbudzi w czytelnikach entuzjazm dla autora oraz jego niesfornego i zuchwałego bohatera, Ethana Gage’a.

Chełpliwy amerykański awanturnik i kobieciarz, Ethan Gage, stawiał czoło niejednemu wrogowi na piaskach Egiptu, Oceanie Atlantyckim i w amerykańskiej dziczy czasu pierwszych odkryć głębi kontynentu. I oto po raz kolejny staje do rozpaczliwej konfrontacji – tym razem z berberyjskimi piratami, bandą muzułmańskich morskich opryszków mających gniazdo na wybrzeżu Afryki Północnej. Ethana ściga też jego nieubłagana nieprzyjaciółka – i niegdysiejsza kochanka – Aurora Somerset, należąca do niebezpiecznej tajnej sekty fanatyków, Loży Egipskiego Rytu. Próbują oni odnaleźć Zwierciadło Archimedesa – tajemniczą broń, którą według legend mędrzec spalił przed wiekami rzymską flotę. W roku 1802 to urządzenie może zmienić układ sił na Morzu Śródziemnym; Ethan musi uniemożliwić wykorzystanie Zwierciadła przeciwko okrętom flot brytyjskich, francuskich i amerykańskich.

Z salonów i burdeli paryskiego Palais Royal, gdzie w poszukiwaniach informacji o dawnej kochance towarzyszą mu znani z kart historii naukowcy i inżynierowie włącznie z Robertem Fultonem, Ethan na polecenie Napoleona rusza na kanały Wenecji i do jaskiń Santorynu; zostaje też zdradzony na falach Morza Śródziemnego i trafia do lochów Trypolisu.

Czy zdoła uratować  Astikę, nie zdradzając jednocześnie swojego kraju, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej? Czy zdoła uwolnić niedawno poznanego dwuletniego synka, zapobiegając opanowaniu świata przez fanatyków Egipskiego Rytu? Gdy promienie słońca padną na Zwierciadło Archimedesa, spłonąć może wszystko,  co Ethanowi jest drogie.

Polegając na mistrzostwu Williama Dietricha, opisującego przygody Ethana Gage’a podczas jego najbardziej komicznej, zwycięskiej i rzucającej największe wyzwanie śmierci wyprawy, czytelnik może się spodziewać niezwykle szybkich zwrotów akcji, zawiłych intryg i zmuszającego do odwracania kolejnych stron tej arcyciekawej książki podniecenia, które będzie mu towarzyszyło przy lekturze.

William Dietrich jest według „New York Timesa” autorem znakomicie się sprzedających dziewięciu powieści, z których największym uznaniem cieszy się cykl o przygodach Ethana Gage (Piramidy Napoleona, Klucz z Rosetty iKod Dakotów). Jest także dziennikarzem, wyróżnionym Nagrodą Pullitzera, historykiem i przyrodnikiem. Laureat nagrody Stowarzyszenia Księgarzy Północno-Zachodniego Wybrzeża Pacyfiku (Pacific Northwest Booksellers Asociation) i nagrody Gubernatora Stanu Waszyngton, wykłada dziennikarstwo na Western Washington University.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2011
Tytuł oryginalny: Ethan Gage: The Barbary Pirates
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 392
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-448-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus