Ethan Gage #3 - Kod Dakotów

okładka
Autor: William Dietrich
Tłumaczenie: Andrzej W. Sawicki

Ukryta przez wieki w amerykańskiej historii starożytna tajemnica czeka na odkrycie...

Badacz i pogromca tajemnic – Ethan Gage powraca! Po podróżach przez bezdroża Egiptu niczym sam cesarz Napoleon, Gage postanawia zwolnić nieco tempo życia... Tymczasem na jego drodze staje Norweg - Magnus Bloodhammner, który pokazuje Ethanowi starożytną mapę wskazującą tajemniczy artefakt- młot Thora, który ostatnio zlokalizowano w Północnej Ameryce. Mówi się o nim, że może kontrolować pogodę dzięki nieznanym dotąd regułom. Ethan jest gotowy aby wyruszyć do Nowego Świata aby go odnaleźć. Podróżując po rozległych dzikich przestrzeniach Ameryki przemierza terytoria Indian, rozmawia z prezydentem Jeffersonem w Waszyngtonie, doświadcza licznych przygód...

*  *  *

The Dakota Cipher to pełna pasji, dowcipu oraz napisana w świetnym stylu powieści, dzięki której Ethan Gage staje się bohaterem także dla fanów James’a Rollinsa, Dana Browna i Bernarda Cornwella. Uzbrojony w tomahawk i strzelbę, Etan Gage jest żywym wspomnieniem tego, co symbolizuje neoAmerykanina, wielkiego duchem i pragnieniem przygody. Choćby dlatego nazwisko Dietricha powinno być głośno oklaskiwane.

USA Today

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 9/2009
Tytuł oryginalny: Ethan Gage: The Dakota Cipher
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 428
Format: 135x215 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375103397
Wydanie: I
Cena z okładki: 33,90 zł


blog comments powered by Disqus