Dziecięca arka

okładka
Autor: Władimir Lipowiecki
Tłumaczenie: Wiesława Karaczewska, Ewa Rojewska-Olejarczuk

Opowieść, która wreszcie ujawnia nieznane i przez ponad 50 lat przymusowo skrywane fakty z burzliwych dziejów Rosji!
Historia ośmiuset rosyjskich kolonistów, których władze Piotrogrodu tuż po rewolucji październikowej wysłały na obóz, by ocalić ich przed panującym w mieście głodem . Tytułowa ARKA to statek amerykańskiego Czerwonego Krzyża.
AMERYKANIN to dziennikarz, pod opieką którego dzieci odbyły wielką podróż dookoła świata. A wszystko niewiarygodne, choć udokumentowane.
 W tej opowieści są miłość i śmierć, tęsknota i głód, ale też ból i dziecięca radość. Historia "Dziecięcej arki" przywraca wiarę w dobrych ludzi, prawdziwe ideały, honor i bezgraniczną bezinteresowność.

Władimir Lipowiecki, marynarz i dziennikarz, urodził się 15 kwietnia 1936 roku. Będąc marynarzem, oceanologiem i ichtiologiem, pracował na lodołamaczu w kręgu polarnym, woził drzewo z Dalekiego Wschodu do Japonii, łowił ryby u wybrzeży Alaski i Kaliforni, dostarczał australijską pszenicę do radzieckich portów, a kubański cukier - do portów azjatyckich, polował na wieloryby na dalekiej Antarktyce, był na wszystkich kontynentach, uczestniczył w dwóch rejsach dookoła świata.

 Jego dwudziestopięcioletnia praca nad książką Dziecięca arka to też czyn bohaterski - w imię utrwalenia pamięci setek uczestników niezwykłej podróży dookoła świata, którzy zasłużyli, by ich imiona zapisały się w historii Rosji i Ameryki, historii światowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Wydanie polskie: 9/2011
Tytuł oryginalny: Kowczeg dietiej ili niewierojatnaja odissieja
Liczba stron: 656
Format: 160 x 240 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788301166878
Cena z okładki: 59,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus