Dzisiaj narysujemy śmierć (audiobook)

okładka
Autor: Wojciech Tochman
Lektor: Andrzej Chyra, Danuta Stenka

"Pytany jestem często, jak znoszę to, o czym piszę. Jaką osobistą cenę  za to płacę? Odpowiedź nie wydaje mi się ani ważna, ani specjalnie  interesująca. Wolałbym, aby ktoś, kto sięga po moją książkę, sam siebie spytał: dlaczego o tym czytam? Dlaczego się z tym mierzę?"

Wojciech Tochman

Dzisiaj narysujemy śmierć to reporterska opowieść o tym, jakie konsekwencje niesie ludobójstwo nie tylko dla jego sprawców i ofiar, ale także dla nas - świadków. Tochman wikła czytelników w cierpienie swoich bohaterów, a każdy z nich jest ze swoją historią konkretny, pojedynczy,  wyjątkowy. Autor nie daje gotowych odpowiedzi na pytania, które nam stawia: dlaczego mamy płakać za ludźmi zamordowanymi w dalekiej Rwandzie szesnaście lat temu? Dlaczego na nowo mamy uczestniczyć w ich śmierci?

Uczestniczyć? W jakiej roli?

Wojciech Tochman (ur. w 1969 roku w Krakowie) jest reporterem. Od 1990  roku związany z "Gazetą Wyborczą". Dotychczas wydał trzy tomy reportaży: Schodów się nie paliWściekły piesBóg zapłać oraz trzy opowieści reporterskie: Jakbyś kamień jadłaCóreńkaDzisiaj narysujemy śmierć. Jego książki przełożono  m.in. na angielski, francuski, włoski, niderlandzki, fiński, ukraiński i  bośniacki. Jest współzałożycielem Instytutu Reportażu, gdzie wykłada w  Polskiej Szkole Reportażu.

Wydawnictwo: Czarne
Miejsce wydania: Wołowiec
Wydanie polskie: 7/2011
Nośnik: 1 CD mp3
Czas trwania: 4 godz. 54 min.
ISBN-13: 9788375362732
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus