Kilka słów o Warsztatach Literackich

Autor: Anwyn
4 maja 2006

Wszystkie opowiadania, które przysyłacie do nas z nadzieją na umieszczenie ich na stronie Gildii, przechodzą przez gęste sito naszych redakcyjnych recenzentów. Część z tych tekstów trafia do działu Opowiadania, ale większość z nich kierowana jest do Warsztatów.

Czym są Warsztaty? To miejsce, gdzie bardziej doświadczeni autorzy starają się pomóc początkującym kolegom w pracy nad doskonaleniem warsztatu pisarskiego.

W jakiej formie nadsyłać teksty?

Poniżej znajdziecie kilka słów na temat formy w jakiej należy nadsyłać teksty do Gildii Literatury:

  1. Format plików .doc lub .rtf.
  2. Nadsyłać nie więcej niż 10 stron tekstu. Jeżeli to będzie tylko część opowiadania, które według nas wyglądać będzie obiecująco, to upomnimy się o resztę.
  3. Na początku lub na końcu tekstu należy umieścić imię i nazwisko autora, ewentualnie pseudonim, pod którym chce być publikowany na stronach Gildii i adres e-mail.
  4. Do tekstu należy załączyć klauzulę: Wyrażam zgodę na publikowanie tekstu, którego jestem autorem, na stronach portalu www.gildia.pl lub też dodatkowo: Nie wyrażam zgody na umieszczenie mojego tekstu w Warsztatach Literackich.
  5. Teksty należy nadsyłać na adresy: anwyn@gildia.pl lub pretin@wp.pl

Pamiętajcie o tym, że recenzenci to ludzie, którzy poświęcają swój prywatny czas na pracę nad waszymi tekstami zupełnie charytatywnie. Zdarzy im się czasami dłuższe milczenie spowodowane sprawami osobistymi lub zawodowymi, więc dopiero po miesiącu można wysyłać maile z przypomnieniem o nadesłanym wcześniej tekście ;-) My, ze swojej strony, postaramy się na nie jak najszybciej odpowiadać.

Pozdrawiam

Anwynblog comments powered by Disqus