Egmont

Egmont Polska jest częścią duńskiego holdingu medialnego mającego swoje początki w 1878 roku, a zarządzanego przez fundację charytatywną. Egmont to stabilna, doświadczona i dynamicznie rozwijająca się firma obecna w 30 krajach na świecie. Doświadczenia zdobyte na innych rynkach wykorzystują w Polsce.
Egmont Polska powstał w 1990 roku. Jest liderem na rynku czasopism dla dzieci - wydaje blisko 20 tytułów. Pozycję lidera osiągnęli dzięki takim tytułom jak: "Kaczor Donald", "Kubuś Puchatek", "Disney i Ja", "Barbie", "Wyścig Przygód", "Świat Gier Komputerowych". Każdy z nich ma określony charakter i skierowany jest do innego adresata.
Zasługą Egmontu jest zbudowanie i rozwinięcie w Polsce rynku albumów komiksowych. Do dziś największą popularnością cieszą się pierwsze serie, publikowane w latach 90' - Asterix i Thorgal, z polskich tytułów - Tytus, Romek i Atomek, Jeż Jerzy oraz Kajko i Kokosz. Ambicją Egmontu w tej dziedzinie jest oferowanie polskiemu czytelnikowi najlepszych komiksów zagranicznych i przypomnienie klasycznych serii rodzimych autorów. Każdego miesiąca ten lider na polskim rynku komiksowym wydaje kilkadziesiąt tytułów.

Adres:
Egmont Polska Sp. z o. o.
01-029 Warszawa, ul. Dzielna 60
tel.: (+48 22) 838 41 00
fax: (+ 48 22) 838 42 00
e-mail: Klub świata komiksu: sk@egmont.pl
www: http://www.egmont.pl
blog comments powered by Disqus