Mag

Wydawnictwo MAG zaistniało na polskim rynku w 1993 roku jako wydawca miesięcznika "Magia i Miecz", pierwszego i do dnia dzisiejszego najbardziej znaczącego periodyku, poświęconego grom fabularnym. Pismo spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem czytelników i już w ciągu pierwszego roku jego nakład i objętość zwiększyły się kilkakrotnie.

Wkrótce wydali pierwszą w języku polskim kompletną grę fabularną (Warhammer), pierwszą kolekcjonerską grę karcianą (Doomtrooper), pierwszą grę bitewną. Zaczęli również aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu rynku odbiorców literatury i gier fantastycznych w naszym kraju: organizowali turnieje, sponsorują konwenty i zjazdy, fundują nagrody, odbywają spotkania z czytelnikami.

Od kilku lat wydają również serię beletrystyczną, mieszczącą się w obszarze szeroko pojętej fantastyki. W serii "Andrzej Sapkowski prezentuje" wydają bestsellery fantasy, tytuły uhonorowane prestiżową nagrodą World Fantasy Award oraz najlepiej sprzedające się na rynku amerykańskim książki SF i fantasy.

Kontakt:

Wydawnictwo Mag
ul. Krypska 21 m 63, 04-082 Warszawa
tel./fax. +48 (22)813 47 43,
e-mail: mag@mag.com.pl
blog comments powered by Disqus